Zalety korzystania z laktatorów

Laktator Simed, który jest także znany jako odciągacz pokarmu, to przedmiot, który niemal posiada każda kobieta karmiąca piersią

Który laktator wybrać?

Laktator Simed, który jest także znany jako odciągacz pokarmu, to przedmiot, który niemal posiada każda kobieta karmiąca piersią. Niektóre mamy ich wcale nie używają,  a inne sobie nie wyobrażają bez nich życia. Co powinniśmy w ogóle wiedzieć na temat laktatorów?

Odciągacze pokarmu podzielić można na dwa rodzaje: elektryczne oraz manualne. Jeśli chodzi o laktatory manualne, to są one stosunkowo bardzo tanie. Co więcej są proste w użycia jak i także wygodne. Chociaż przy elektrycznych laktatorach wypadają nieco blado, w związku z tym poleca się z reguły kobietom, które pokarm odciągają raz dziennie czy też rzadziej.

Kobiety, które są zwolenniczkami laktatorów ręcznych przekonują, że sam sposób działania ręcznych urządzeń jest znacznie bliższy naturalnemu u dziecka odruchowi ssania. Mogą ponadto kontrolować samą częstotliwość odciągania porcji kolejnych pokarmu, odczuwają dzięki czemu o wiele mniejszy dyskomfort. Preferencje indywidualne kobiet w tejże kwestii mogą jednak się znacząco różnić. Często się zdarza, że samo odciąganie pokarmu z pomoc laktatora jednego nie przynosi rezultatów dobrych, a z kolei inny model się sprawdzi wręcz wyśmienicie. Właśnie z tego powodu nie warto z odciągacza pokarmu rezygnować po jednej nieudanej próbie.

Z zastosowaniem laktatora w celu samego odciągnięcia porcji mleka na posiłek późniejszy najlepiej się wstrzymać aż do momentu ukończenia przez dziecko sześciu tygodni. Przed samym podaniem maluszkowi butelki z mlekiem należy się upewnić, że ma na pewno odpowiednio wyćwiczony odruch ssania.

Ręczny laktator jest idealny, gdy planujemy odciąganie mleka raczej sporadyczne. Urządzenie nie wydaje dźwięków głośnych i dojdziemy do wprawy, będziemy mogli karmić jednocześnie dziecko jak i także odciągać pokarm ze swojej drugiej piersi. Jednocześnie w posiłku dziecku nie przeszkadzając. Elektryczny laktator działa niezwykle szybko oraz efektywnie, dlatego gdy zależy nam na czasie, to ten typ odciągacz pokarmu to zdecydowanie lepszy wybór.

Plusy laktatorów

Na pewno laktatory mają cały szereg zalet. Na pewno laktatory są lekkie, ciche oraz nieduże. Oczywiście laktatory ręczne są o wiele tańsze od laktatorów elektrycznych. Laktator zmieści się z dużą łatwością w torebce kobiecej, a prosta stosunkowo budowa ułatwia go w utrzymaniu w stałej czystości. Laktatory możemy kupić z łatwością zarówno w wielu sklepach internetowych jak i także oczywiście także w sklepach stacjonarnych. Można przed zakupem porównać sobie ceny, aby w satysfakcjonującej cenie dokonać ostatecznego zakupu. Na pewno każda kobieta z urządzenia tego będzie zadowolona.

Food obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com