Po co laktator kobiecie karmiącej?

Mogłoby się wydawać, że do karmienia za pomocą piersi nie są kompletnie potrzebne żadne akcesoria

Świetne urządzenie

Mogłoby się wydawać, że do karmienia za pomocą piersi nie są kompletnie potrzebne żadne akcesoria. Jednak na liście zakupów, którą sobie tworzą młode mamy, znajduje się często laktator Simed. Takowe urządzenie przydaje się naprawdę w wielu różnych sytuacjach. To dzięki niemy śmiało można i to bez żadnego wysiłku nakarmić dziecko pokarmem naturalnym. Niekiedy także ten wynalazek pozwala nam w ogóle na utrzymanie laktacji.

Mleko kobiety jest doskonałym pokarmem dla noworodka jak i także niemowlęcia. Ma naprawdę wyjątkowy skład. W zasadzie to stu procentach nic nie jest w stanie go zastąpić. O ile samo karmienie piersią jest naturalną czynności, o tyle nie zawsze bezproblemowo przebiega. Niektóre kłopoty się udaje pokonać właśnie dzięki wspomnianemu laktatorowi. Przyda nam się z pewnością po porodzie, gdy z samego powodu nadmiaru pokarmu piersi się stają bardzo twarde oraz przepełnione. Noworodkowi trudno jest wówczas uchwycić brodawkę. Aby nieco mu ułatwić to zadanie, to warto odciągnąć naprawdę małą ilość mleka.

To urządzenie z pewnością się przyda także, gdy produkcja mleka w piersiach jest zbyt mała. W takiej właśnie sytuacji dobrej jakości laktator w stanie jest podtrzymać samą laktację, szczególnie w połączeniu z laktacyjnymi herbatkami na bazie składników naturalnym. W celu tym konieczne jednak jest ściąganie pokarmu bezpośrednio po przystawieniu dziecka do piersi oraz między karmieniami. Pamiętajmy, że pokarm zebrany możemy zamrozić z dużym powodzeniem.

Laktator – niezbędne urządzenie dla każdej karmiącej matki


Odciąganie pokarmu bardzo często jest wręcz konieczne. Zdarzają się także sytuacje, w których sam noworodek czy też matka muszą przez dłuższy czas zostać w szpitalu. Nie zawsze możliwy jest ich pobyt wspólny na oddziale. Aby móc pozyskać pokarm do nakarmienia dziecka, jest niezbędne wówczas ściągnięcie pokarmu przy pomocy laktatora. Zadanie to będzie jeszcze bardziej ułatwione, jeśli kupimy sprzęt naprawdę dobrej jakości. Zgodnie z samymi zaleceniami WHO kobieta karmić powinna wyłącznie piersią przez okres sześciu miesięcy życia. W tymże czasie na pewno kobieta będzie chciała czy też będzie musiała wyjść ze swojego domu i pozostawić dziecko pod opieką innej osoby. Wówczas także wręcz genialnie sprawdzi się laktator. Odciągniemy nim mleko oraz dziecko nawet podczas dłuższej nieobecności będzie odpowiednio nakarmione i jednocześnie najlepszy ze wszystkich możliwych dla niego pokarmów. Laktator się przyda także, gdy mama wróci do pracy, a dziecko nakarmić będzie musiała inna osoba. Mowa tutaj chociażby o tacie, babci czy też opiekunce.

Food obraz autorstwa freepic.diller - www.freepik.com